BIOHOVĚZÍ

Biohovězí z Bioparku pochází pouze z českých farem, kde jsou povolena výhradně přirozená krmiva v bio kvalitě. Je zde vyloučeno krmení antibiotik, hormonů, masokostních mouček a geneticky modifikovaných surovin.

Produkce biohovězího podléhá podstatně přísnějším kritériím než běžná produkce hovězího masa.

Omezení zákona o ekologickém zemědělství se vztahují i na veškeré zpracování biohovězího. Kromě velmi přísných veterinárních a hygienických kontrol našeho provozu, které odpovídají mezinárodním požadavkům, procházejí všechny naše farmy a výrobky certifikací KEZ (Kontrola ekologického zemědělství). Splnění přísných kritérií dokládají příslušné certifikáty.

biohovezi-kravy
steak_home
Od vidlí po vidličku z českých farem

Veškeré námi zpracovávané biohovězí pochází z masných plemen (angus, charolais, limousine, wagyu) mladých kusů a převážně z jalovic, jejichž maso je jemnější a chutnější.

Díky poctivé práci našich farmářů můžeme zaručit stabilní kvalitu a dostupnost výrobků Bioparku po celý rok.


Vše potřebuje čas, a tak i naše hovězí zraje dostatečně dlouho ve čtvrtích, aby byla zaručena křehkost a vynikající chuť masa. Biohovězí je cenným zdrojem bílkovin, železa, zinku, selenu a vitamínu B12.

Naše biohovězí má vždy zaručený původ a podle čísla na každém balíčku masa si na těchto stránkách můžete vyhledat informace o konkrétním kusu.

PROČ BIOHOVĚZÍ Z BIOPARKU:

  • maso je z českých kontrolovaných ekologických chovů
  • maso má prokazatelný původ
  • maso pochází pouze z masných plemen a mladých kusů
  • maso prochází zráním, záruka křehkosti a vynikající chuti
  • maso obsahuje hodnotné bílkoviny, je hlavním zdrojem železa a dalších minerálních látek
  • maso v bio kvalitě má až o 50 % více clověku prospěšných omega-3 mastných kyselin než běžné hovězí